fbpx

Aktywnie zimą

Czeskie kurorty narciarskie

Dzięki nowoczesnej infrastrukturze  i stosunkowo niskim cenom karnetów, narty i kurorty narciarskie w Czechach stają się coraz bardziej popularne, a zadowolonych z odwiedzin w tym kraju Polaków jest coraz więcej. W czeskich górach, położonych blisko polskiej granicy zazwyczaj panują lepsze warunki śniegowe.

Podpowiadamy gdzie wybrać się na narty do Czech.

Mała Upa

Ci, którzy szukają prawdziwego górskiego klimatu, bez tłoku na stokach, nie mogą pominąć Małej Upy. To jedna z najwyżej położonych miejscowości w Czechach. Stare karkonoskie schroniska, zwane tu „budami” i kapitalny widok na ośnieżony masyw Śnieżki dodają uroku szusowaniu w tej małej stacji narciarskiej. Na Małej Upie znajdują się dwa kompleksy wyciągów, między którymi kursuje darmowy Skibus. Dużą atrakcją miejscowości jest rzemieślniczy browar Trautenberg, warzący znakomite piwo. Mała Upa oddalona jest od naszych apartamentów o 17 km.

 

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

Składa się z pięciu ośrodków narciarskich. Dwa największe z nich połączone są ze sobą trasami narciarskimi oraz specjalnymi ratrakami SkiTour kursującymi na odcinku 3,5 km i transportującymi narciarzy między ośrodkami . Taki rodzaj transportu stał się w nie tylko udogodnieniem dla narciarzy, ale też niezwykłą atrakcją – w końcu kto nie chciałby się przejechać choć raz w życiu ratrakiem. Do popołudnia można więc szusować w Janských Lázníach, a później nie schodząc ze stoków, przemieścić się do Pecu pod Śnieżką skąd można powrócić na miejsce specjalnym skibusem. SkiResort ČERNÁ HORA – PEC oddalony jest od naszych apartamentów o 38 km.

 

Harrachov

Harrachov leży tuż za granicą, dzieli go 50 km od naszych apartamentów. To najpopularniejsza stacja narciarska wśród Polaków, ze znakomitymi warunkami śniegowymi, dzięki czemu sezon trwa tu dużo dłużej niż w innych ośrodkach. Na przykładzie tego miasteczka możemy podziwiać, jak Czesi doskonale potrafią zorganizować i poukładać ośrodek narciarski – dwa rozdzielne tereny połączone darmowymi skibusami, duże, wygodne parkingi, wybór hoteli i gastronomi.

 

Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn

To narciarski raj u podnóża Karkonoszy, najwyższych czeskich gór. To górskie miasteczko pełne zabawy oraz centrum sportów zimowych. To cel dla tysięcy narciarzy i snowboardzistów oddalony od naszych apartamentów o 70 km.

 

Zdjęcie źródło: www.skiresort.cz