Atrakcje okolicy

Turystyka rowerowa w Karkonoszach

Turystyka rowerowa w Karkonoszach

Popularną formą spędzania aktywnie czasu wolnego jest turystyka rowerowa. Karkonosze to idealne miejsce na wycieczki rowerowe zarówno dla tych co wybierają łagodne i mało wymagające trasy jak i bardziej ekstremalne. Okolica sprzyja rodzinnym wypadom, wokół samych Kowar jest dużo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Polecamy wybrać się na krótką przejażdżkę do pięknego Parku w Bukowcu, około 20 minut drogi od naszych apartamentów, koniecznie wybierzcie się tam na wieżę widokową z której rozpościera się niesamowity widok na panoramę Karkonoszy. Druga propozycja nieco dłuższej trasy prowadzi do urokliwych Pałaców w Karpnikach oraz w Wojanowie. W obu miejscach dobrze zjecie a jeżeli macie ochotę podczas wycieczki zrelaksować się w pałacowym basenie to zabierzcie ze sobą strój i klapki bo w Pałacu Wojanów jest możliwość popływania. Proponujemy jednak wcześniej skontaktować się z obiektem w celu upewnienia się czy basen jest czynny.

Turystyka rowerowa w Karkonoszach

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia propozycji tras jak i szlaków rowerowych przygotowanych przez https://www.centrumrowerowe.pl/trasy-rowerowe/

Jes to przewodnik, w którym znajdą Państwo dokładny opis trasy/szlaku, mapę z wytyczonymi punktami, parametry trasy, ważne i przydatne wskazówki, atrakcje na trasie jak również mejsca noclegowe oraz gdzie po drodze posilicie się przed kontynuacją podróży.

Polecamy!

Turystyka rowerowa w Karkonoszach Turystyka rowerowa w Karkonoszach
Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka to najwyższy (846 m n.p.m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Jedna z tras, która prowadzi do wodospadu rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Szosy Czeskiej - szlak czerowny. Czas dojścia to około 40 minut w jedną stronę. Droga jest kamienista a jej ostatni odcinek jest dość stromy. Wodospad Kamieńczyka możemy podziwiać z dolnej platformy (płatna) jak i górnej. Warto sprawdzić obie formy, które ukazują piękno wodospadu z różnych perspektyw.

Siruwia - Mała Japonia

Siruwia - Mała Japonia

Siruwia to kawałek Japonii w sercu Karkonoszy. Wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju miejsce. Ogród został zaprojektowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui.  Spacer po ogrodzie ukazuje piękno przyrody zamkniętej w charakterystyczne dla Japonii kompozycje, wodospady i strumienie. Zwiedzanie jest interesującą przygodą, gwarantującą wiele doświadczeń i atrakcji. W ogrodzie spotkasz samuraja, gejszę i drzewa bonsai. W ogrodowej kawiarni można napić się prawdziwej japońskiej zielonej herbaty.
Dla dzieci przygotowany został nowoczesny plac zabaw z dziesięciometrowymi zjeżdżalniami, które zadowolą najwybredniejszych małych turystów. Miejsce to łączy rozwój sprawności dzieci z beztroską zabawą.

Źródło: http://www.malajaponia.pl/

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik

Ruiny zamku Chojnik to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Karkonoszach. Góra Chojnik, na której znajduje się zamek ma 627 m.n.p.m. Do dziś rozgrywane są tutaj turnieje rycerskie i inne atrakcje dla turystów jak np. strzelanie z łuku. Trasa rozpoczyna się w Sobieszowie, bez problemu pokieruje Was nawigacja. Zamek do zwiedzania jest dostępny o określonych godzinach, obowiązują również dodatkowe opłaty za wstęp. Warto obrać dwie różne trasy na start i powrót. Przy rozdrożu tzw. Płaski Kamień polecamy zacząć od czarnego szlaku, po drodze będzie bardzo ciekawa grupa skalna Zbójeckie Skały oraz jaskinia Dziurawy Kamień. Na zejście proponujemy mieszankę szlaków: żółty, zielony i szlak czerwony (spacerowy). 


 

Świątynia Wang

Świątynia Wang

Polecamy jako obowiązkowy punkt zwiedzania Karpacza, szczególna atrakcja dla wielbicieli architektury. Świątynia Wang swoją pierwotną lokalizację miała w Norwegii. Drewniana konstrukcja zewnętrzna robi wrażenie, zwłaszcza, że została wykonana bez użycia gwoździa, podobnie jak środek świątyni zdobiony licznymi rzeźbami. Od Świątyni Wang rozpoczyna się również bardzo ciekawy i popularny szlak niebieski. Trasa prowadzi na schronisko Samotnia obok Małego Stawu, dalej na Dom Śląski i kończy podróż na samej Królowej Śnieżce.

Na zewnątrz możliwość wykonania ciekawych zdjęć panoramy Karpacza i Karkonoszy.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

W 2 godziny zwiedzisz pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali 1:25. Możesz nawet zrobić zdjęcie na szczycie miniaturowej Śnieżki! Budowle są wierną kopią oryginałów, wykonane z niezwykłą starannością i precyzją, to taki Dolny Śląsk w pigułce. Atrakcja tworzona przez ludzi z ogromną pasją i zamiłowaniem do przekazywania swojej wiedzy zwiedzającym. Na miejscu jest kawiarenka i bezpłatny parking.
Przy Parku znajduję się również “Pałacowa Bawialnia”, w której dzieci mogą skakać i zjeżdżać wewnątrz nadmuchiwanych zamków i pałacyków (od czerwca do września). Atrakcja jest osobno płatna.

http://www.park-miniatur.com/pl/

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu ul. Karkonoska 5 to 9 multimedialnych sal do Twojej dyspozycji, które zostały poukładane w sposób chronologiczny, tak abyś mógł przejść przez historię Karkonoszy od powstania kontynentów, poprzez erę wielkich gadów, epoki lodowcowe aż po czasy współczesne.

To centrum nauki o Karkonoszach, które łączy zarówno edukację, jak i doskonałą zabawę dla dzieci i większych odkrywców.

Źródło: www.muzeumkarkonoszy.pl

Muzeum Karkonoskie Tajemnice

Muzeum Karkonoskie Tajemnice

Kiedy w górach pada deszcz (i nie tylko wtedy!) warto odwiedzić Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu ul. Adama Mickiewicza 1a. Miejsce, które pozwala odkryć magię Karkonoszy! Świetna wystawa, która przenosi nas w świat 12 legend i dawnych wierzeń z regionu, a wszystko to w klimacie tajemnicy, który tworzy gra świateł i dźwięków. Ponadto na multimedialnych ekranach można stworzyć swojego Ducha Gór czy odkryć kamień filozoficzny albo zagrać na harfie z niewidzialnymi strunami. Karkonoskie Tajemnice zostały uznane jako jeden z 7 Nowych Cudów Polski przez National Geographic.

Źródło: Facebook/Karkonoskie Tajemnice